100-lecie poświęcenia kościoła

W tym roku 2020 nasz kościół pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika obchodzi 100 rocznicę jego poświęcenia. Jest to więc rok naszej wdzięczności za wszystkich budowniczych i fundatorów kościoła. W związku z tą piękną rocznicą pragniemy w tej zakładce strony internetowej naszej parafii zamieszczać artykuły przybliżające historię powstania naszej świątyni, wspomnienia z tamtych lat przekazane przez naszych już zapewne nieżyjących parafian, ale przechowywane w rodzinnych „skarbcach historii”. Również zdjęcia, które się zachowały będą cenną pamiątką, by dzisiejsze i następne pokolenia miały wystarczającą wiedzę i wgląd do tamtej historii. Zapraszamy więc do współtworzenia tej Zakładki 100-lecie poświęcenia kościoła
Czując się wdzięczni Panu Bogu i ludziom za dar świątyni parafialnej, która dalej służy kolejnym pokoleniom lubatowian, pragniemy na ten wspaniały jubileusz także od strony materialnej zafundować odnowienie starych pozłacanych i posrebrzonych kielichów używanych do sprawowania Eucharystii, zakup paramentów liturgicznych i tp.

Artykuł autorstwa naszej parafianki,  Pani Pauliny Domaradzkiej w oparciu o materiały zgromadzone przez naszych księży rodaków: ks. dr Janusza Podlaszczaka i ks. mgr Piotra Pernala.